VELLYKKET JULESTÆVNE 2018

 

1. Ove og Poul
2. Bjarke og Peter
3. Bent og Frank
4. Adie og Johannes
5. Mogens og Allan
6. Erling og Heinz
7. Arne og Rune
8. Stig og Kristian

Resultatliste
Motioniststævne 2019

DAMERÆKKEN
1.Kirsten Hechmann, OB
2. Inga Skælbæk, Triton

HERRE A VINDER
1. Jan Wintcentsen
2. Jørn Falk Andersen, Skårup

HERRE A SERVICE
1. Christian Olsen, Korup
2.Johannes Koch, KBC

HERRE B VINDER
1. Søren Kristensen, Triton
2. Kim Jansson, Nyborg
3. Jan Ditlevsen, Triton
3. Henrik Nielsen, OB

HERRE B SERVICE
1. Ulrik Funch, Tommerup
2. Christian Neumann, Tommerup
3. Massoud Fouroozandeh, Tommerup
3. Henrik Nielsen, KBC

HERRE C VINDER
1. Hans Jensen, OB
2. Rune most, KBC

HERRE C SERVICE
1. Morten Hansen, BBB
2. Frank Vikkelsøe, Nyborg

DOUBLE
1. Søren Kristensen, Triton Johs. Koch, KBC
2. Erling Haas, Korup – Jan Ditlevsen, Triton
3. Hans Jensen, OB – Jørn F. Andersen, Skårup
3. Kirtsen Hechmann, OB – Jens Svanegaard, Triton

DAGENS FIGHTER:
Søren Kristensen, Triton

DAGENS LUCKY LUKE:
Johannes Koch, KBC

DAGENS KAMMERAT:
Asger Rasmussen, Skårup

Resultatliste fra juleturnering senior
d. 22-12-2017:

1. Kenneth og Per
2. Allan og Johannes
3. Frank og Ove
4. Heinz og Rune
5. Tonny og Arne
6. Peter og Bent
7. Christian og Erling
8. Poul og Scheffmann

Formanden byder velkommen

 


Resultatliste Motionist-stævne
Kerteminde 6 . januar 2018

Dame Motion:
  1. Susanne Hansen, Triton
Herre A Vinder:
  1. Sune Guldbrandsen, Tommerup
  2. Morten Sørensen, Nyborg
  3. Kristoff Waszkiewic, KBC
  4. Jørn Falk Andersen, Skårup
Herre A Service:
  1. Asger Rasmussen, Skårup
  2. Benny Theilgaard, Nyborg
  3. Jan Wintcentsen, BBB
  4. Heinz Krebs, KBC
Herre B Vinder:
  1. René Søderberg, Tommerup
  2. Claus Aksglæde, OB
  3. Peter Møller, Triton
  4. Christian Neumann, Tommerup
Herre B Service:
  1. Ulrik Funch, Tommerup
  2. Ulrik Nielsen, KBC
  3. Christinel Carlsen, Korup
  4. Frank Vikkelsø, Nyborg
Herre C Vinder:
  1. Emil Christensen, Nyborg
  2. Kim Jønsson, Nyborg
  3. Kirsten Hechmann, OB
  4. Susanne Hansen, Triton
Herre C Service:
  1. Jozef Korzeniowski, OB
  2. Kim Mehlsen, Tommerup
  3. Inga Skælbæk Triton
  4. Hans Jensen, OB
Double:
  1. Heinz Krebs, KBC og René Søderberg, Tommerup
  2. Asger Rasmussen, Skårup og Jozef Korzeniowski, OB
  3. Johannes Kock, KBC og Susanne Hansen, Triton
  4. Sune Guldbrandsen, Tommerup og Kim Jønsson, Nyborg
Dagens Fighter: Kirsten Hechmann, OB
Dagens Lucky Luke: Jørn Falk Andersen, Skårup

Dagens Kammerat: René Søderberg, Tommerup

KBC ønsker alle præmietagere tillykke og tak til alle for en god dag og hyggeligt samvær. Håber alle er klar igen til næste Motioniststævne i Kerteminde, som er lørdag d. 5. januar 2019.

Dagens Fighter: Kirsten Hechmann, OB
Dagens Lucky Luke: Jørn Falk Andersen, Skårup
Dagens Kammerat: René Søderberg, Tommerup
Tak for et godt klubmesterskab med både spil og fest!

 Resultatliste fra klubmesterskaberne senior 2018

 Herre 1 single:

Klubmester: Tonny Huynh

Nr. 2: Poul Boisen

Nr. 3: Kenneth Petersen

 

Herre 1 double:

Klubmester: Kenneth Petersen og Peter Jørgensen

Nr. 2: Allan Sørensen og Krzystoff

 

Herre 2 single:

Klubmester: Krzystoff

Nr. 2: Kristian Millgaard

Nr. 3: Johannes Koch

 

Herre 2 double:

Klubmester: Ulrik Nielsen og Sir John

Nr. 2: Rune Most og Johannes Koch